سالن جاوید الأثر ایرج بیات موحد ( سالن آموزش قدیم )

شما اینجا هستید

فارسی

جلسه هفتم فروم اشتراك گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری

ارايه پنلهاي ساتا
بررسي ذي نفعان وشركاء
ارايه معماري نهايي

در اين نشست در مورد ذي نفعان و شركاء در قلمرو سايبري صحبت خواهد شد. جايگاه اين سامانه و نحوه تعامل با آن به همراه ورودي و خروجيها بحث ميشود در ادامه ارايه معماري و طرح فني و مفهومي نهايي و چالشهاي پياده سازي بحث خواهد شد درانتها پنلهاي مختلف اين سامانه به همراه خدمات قابل ارايه براي سازمانها و نهادهاي دولتي و خصوصي صحبت مي شود.

جلسه سیزدهم فروم اقتصاد دیجیتال؛اقتصاد ديجيتال با تمركز بر ديدگاه هاي خُرد و ويژگي هاي كليدي اقتصاد ديجيتال

در این جلسه به بررسی مباحث اثرات شبكه اي ، مدل های زنجيره ارزش ، پلتفرم هاي چند جانبه ، كالاهاي عمومي ، هزينه مارجينال ، هزينه هاي سوئيچ كردن و انحصارهاي طبيعي پرداخته خواهد شد.

  همچنين در ادامه  به بررسي جنبه هاي  بازارهاي ديجيتال از جمله تجارت الكترونيك ، بازارهای دسترسي به شبكه و بازار خدمات اطلاعاتي  ارايه مي شود و در انتها چند مدل كسب و كار از چند چهره شاخص حوزه اقتصاد ديجيتال مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

جلسه ۴۱فروم نسل پيشرو ارتباطات (۵G)

M2M، IoT و سرویس‌های ویدیویی پرسرعت باعث ایجاد حجم بسیار بالایی از اطلاعات در شبکه‌های ارتباطی می‌شوند. در کنار این سرویس‌ها، شرکت‌های نوپا و شتاب‌دهنده‌ها در شهرهای هوشمند با ازدیاد حجم ترافیک، موجب ایجاد مفهوم کلان داده‌ها شده که این به نوبه خود ایجاد یک شالوده قدرتمند را برای شبکه‌های ارتباطی ضروری کرده است. ارتباطات موبایل نسل پنجم۵G  بر مبنای سه قابلیت eMBB، mMTC و URRLC با مقادیر آستانه مناسب، نامزد مناسبی برای شهرهای هوشمند می‌باشد. اپراتورها، سازمان‌ها و سازندگان، ۵G را برای شبکه‌های مخابراتی نسل آینده پیشنهاد داده‌اند.

نشست علمی نقش فناوری های نوظهور در عرصه چهارم فضا

عرصه چهارم فضا با تحول در بخش فضایی، مکمل انقلاب صنعتی چهارم است که با پیشرانی فن آوری های دیجیتال هوش مصنوعی، شبیه سازی، ابری، اینترنت اشیا، تحلیل کلان داده و واقعیت مجازی، قسمت جدایی ناپذیر عرصه چهارم فضا هستند. در این دوره، یکپارچه سازی ظرفیت ها و داده های ماهواره ای و منابع اطلاعاتی ناشی از دیجیتالی سازی با ارتقا نوآوری، مدل های جدید کسب وکار و کاهش هزینه ارائه خدمات موجب توانمندسازی و رشد بازارهای عمودی می شود.

ارائه گزارش فعالیت ماموریت مطالعاتی رصد فراهم آورندگان خدمات رایانش ابری در کشور و پشتیبانی فني از مصوبه پروژه رگولاتوري رايانش ابري

  با توجه به تنوع قابليت ها و خدمات ابري، گسترش کسب و کار رایانش ابری در کشور نيازمند شناخت دقيق خدمات و جايگاه فراهم كنندگان در زنجيره ي ارائه اين خدمات مي باشد. اين پژوهش با تكيه بر مدل ها و معماري های مرجع رایانش ابری به رصد و شناخت وضعیت بازیگران در ارائه این خدمات در کشور می پردازد. بدین منظور فراهم كنندگان، مشتريان و شركاي خدمات بر اساس نقش و قابليت های آنها در ایجاد و عرضه خدمات ابر زیر ساخت، بستر و نرم افزار بررسی گردیده و بخش بندی بازار بر اساس کاربردهای مختلف این خدمات شناسایی شده  است.

شهرهای هوشمند و پارادایم های نوین در صنعت جابجایی

تحولات شهرنشینی در دنیای امروز موجب تغییرات گسترده‌ای در نحوه مدیریت شهری و تلاش برای کاهش چالش‌های افزایش جمعیت در کنار ارائه خدمات بهتر به شهروندان شده است. این تحولات همراه با رشد فناوری‌های ارتباطی مانند زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات از طرفی و توسعه مدل‌های کسب و کار و مشارکت‌های چندوجهی از طرف دیگر موجب شده است که شاهد توسعه مفاهیم نوینی از هوشمندی شهری باشیم.

حسابرسي فناوري اطلاعات (IT Audit)

حسابرسي فناوري اطلاعات بررسي سيستمهاي فناوري اطلاعات براي كسب اطمينان يا شناسايي تناقضات در اصول قانوني، كارايي و بهره­ وري سيستمهاي فناوري اطلاعات و كنترلهاي مربوطه مي­ باشد و شامل فرايند برنامه ­ريزي، اجرا و گزارش­دهي است. حسابرسي فناوري اطلاعات يك اصطلاح كلي است كه مي­تواند حسابرسي مالي و يا عملكردي و يا سيستمهاي فناوري اطلاعات سازمان را شامل شود و اين بستگي به اهداف حسابرسي دارد. بدين­ ترتيب حسابرسي فناوري اطلاعات شامل فرايند جمع ­آوري و تحليل شواهد در محيط فناوري اطلاعات به منظور تحقق اهداف حسابرسي و انجام كنترلهاي مربوطه خواهد بود.

جلسه سی و هفتم فروم نسل پيشرو ارتباطات (۵G‏) Recent Developments and Future Plans of 700 MHz band

This presentation focuses on recent developments and future plans of 700 MHz band.‎ The state of mobile broadband in whole of world and the requirement of 700 Hz band for the mobile network operator are first addressed.‎ In this regard, regulatory challenges in this migration from broadcasting channel toward mobile broadband, and experiences of some regulatory companies such as FCC, Ofcom, are studied.‎

جلسه دوازدهم فروم کلان داده ها با موضوع حكمراني داده ها در ايران و تحليل كلان داده هاي گرافي

بخش اول (حكمراني داده ها در ايران):
چرا اغلب جستجوهای ما در منابع خارجی پیرامون «حکمرانی داده» به نتایجی درون مرزهای سازمان محدود می شود؟ در حالی که به دنبال پیاده سازی آن در سطح ملی هستیم! آیا مجموع سازمان هایی که از «حکمرانی داده» خوبی برخوردارند به حکمرانی داده در سطح ملی منجر می شود؟ جایگاه اشتراک و آزادسازی داده توسط فراهم کنندگان آن، و نیز مراکز داده دولتی در حکمرانی ملی داده کجاست؟ علت این که تعدد قوانین و مصوبات سال های اخیر، نقشه راه ها و ...، در راستای تسهیل ایجاد اکوسیستم داده در کشور، به جایی نرسیده است چیست؟

دومین جلسه فروم زنجیره بلوکی:تأثیر زنجیره بلوکی در صنعت مالی و بانکی

فروم زنجیره بلوکی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری خبرگان و فعالان این حوزه باهدف بررسی و آگاهی‌رسانی از آخرین نتایج پیشرفت‌های پژوهشی و تجربی در خصوص فناوری زنجیره بلوکی؛ بر اساس تحولات اخیر کشور در حوزه رمزارزها و اهمیت موضوع، دومین جلسه فروم زنجیره بلوکی را با سرفصل‌های زیر به «تأثیر زنجیره بلوکی در صنعت مالی و بانکی» اختصاص داده است:
معرفی فناوری زنجیره بلوکی در یک نگاه
 بررسی حوزه‌های کاربردی زنجیره بلوکی
 بررسی موارد کاربرد زنجیره بلوکی در صنعت مالی
 تغییر ساختار بازار سرمایه مبتنی بر زنجیره بلوکی

صفحه‌ها