سالن آموزش

شما اینجا هستید

فارسی

خطرات ناشی از تشعشعات الکترومغناطیسی بر سلامت افراد

با توسعه استفاده از امواج الکترومغناطیسی در زندگی و فعالیت‌‌های روزانه افراد، بحث اثرات زیان بار این امواج بر سلامت انسان‌ها به یکی از موضوعات چالشی تبدیل شده است. نگرانی از ارتباط بین قرارگیری افراد در معرض تشعشعات الکترومغناطیسی و بیماری‌هایی مانند انواع سرطان، اختلالات ژنتیکی، ناباروری و اختلالات عصبی از جمله مواردی است که به عنوان موضوعات مهم حوزه سلامت انسان‌ها مطرح شده و توجه دولت‌‌های کشور‌های مختلف را به سوی خود جلب نموده است. در این میان، توجه خاصی به عوارض این تشعشعات بر روی افراد آسیب پذیرتر جامعه (مانند زنان باردار و کودکان) شده است.

تعامل هوشمندانه انسان و محیط بر پایه واقـعیت افزوده و واقـعیت مجازی

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی از جمله فناوری­‌های نوینی هستند كه تحول بسیار زیادی را در تعامل انسان با رایانه ایجاد كرده­اند. استفاده از این فناوری­ها در انتقال مفاهیم پیچیده بخصوص در كاربرد‌های مختلف آموزش، پژوهش، سلامت و پزشكی، صنعت و غیره، بسیار موفق بوده و تاثیرات بسیار خوبی بر روی كاربران داشته است.

جلسه چهارم فروم اقتصاد دیجیتال سنجش اقتصاد دیجیتال

اقتصاد دیجیتال شامل اجزای مختلفی است. موارد کلیدی آن شامل دولت، سیاست و  چارچوب‌‌های قانونی، زیر ساخت‌هایی چون شبکه اینترنت، شبکه مخابرات و برق، صنایع نرم افزار و سخت افزار، صنعت ارتباط از راه دور، ارائه دهندگان خدمات دیجیتال، کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی، اطلاعات و سیستم‌‌های مدیریت دانش، حقوق مالکیت معنوی، ارائه دهندگان خدمات ارتباطات راه دور، سرمایه انسانی و کارمندان دانش، تحقیق و توسعه و فناوری‌‌های نو ظهوراست.

فرآیند کاوی و اهمیت آن در سازمانها ,شرکتها و دستگاه‌‌های اجرایی

به منظور بهبود فرآیند‌های کسب و کار، ابتدا بایستی وضعیت موجود آن‌ها به طور دقیق شناسایی شود. یکی از روش‌‌های شناسایی، ارتباط با ذی نفعان، انجام مصاحبه و بررسی اسناد به صورت دستی می‌باشد که عملیاتی طولانی و حوصله بر می‌باشد. این روش که بر اساس نظریات ذی نفعان و فرضیات آن‌ها از فرایند‌های کسب و کاری طراحی می شود، نمی تواند نمایانگر دقیق وضعیت موجود باشد، چون معمولا فرآیند‌های کسب و کاری به اندازه کافی پیچیده هستند که ذی نفعان دید دقیقی از آن‌ها نداشته باشند و فرایند‌های مفروض آن‌ها با واقعیت‌‌های موجود تفاوت نسبتا زیادی داشته باشند.

ارائه مهمترین نوآوری‌ها و دستاورد‌های نمایشگاه CEBIT2018 كشور آلمان

در راستای تحقق رسالت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به هدف كمی رصد، پژوهش و انتقال دانش فنی، حضور پژوهشگران پژوهشگاه در نمایشگاه CEBIT به عنوان بزرگترین رویداد دنیا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار حائز اهمیت می­باشد. در همین راستا، مدیران و كارشناسان مرتبط هر ساله جهت بازدید از نمایشگاه CEBIT به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات جهان اقدام می­نمایند.

حاکمیت داده

سومین جلسه فروم اقتصاد دیجیتال سنجش اقتصاد دیجیتال

اقتصاد دیجیتال، كه بر مبنای ویژگی‌های متغیرِ اطلاعات، محاسبات و ارتباطات تعریف می شود، در حال حاضر محرک اصلی رشد اقتصادی و تغییرات اجتماعی جوامع مختلف به شمار میآید." درک بهتر از این تحولات اساسی به ما كمک میكند تا تصمیم‌های هوشمندانه تری اتخاذ كنیم" چه ما در پی سرمایه گذاری در تحقیق، تولید و خدمات باشیم، چه به دنبال تطبیق دادن قوانین و سیاستهایمان با واقعیات عصر جدید باشیم.

شناسایی روند و چارچوب آزادرسانی محصولات دانشی- نمونه موردی طرح جویشگر بومی (پارسیگان)

هدف از انجام این ماموریت مطالعاتی، آزادرسانی خروجی‌‌های طرح جویشگر شامل مستندات، دادگان، كد‌های منبع و سرویس‌‌های مدیریت خدمات (مانند API) می‌باشد و ابعاد گوناگون آزادرسانی مانند ملاحظات قانونی، مجوز‌‌های انتشار، ساختار انتشار اطلاعات و همچنین دسترسی‌ها و شیوه ارائه مجوز‌های بهره‌برداری مدنظر قرار گرفته است. ابزار طراحی شده برای این منظور، سامانه پارسیگان است. این سامانه امكان ارایه انواع خروجی‌‌های قابل آزادرسانی طرح را به تفكیك و با رعایت  چارچوب‌‌های قانونی فراهم كرده است.

بررسی و امکان سنجی راه انـدازی آزمایشگاه ارزیـابی و اعتبارسنجی خدمات پـیـام رسـان

تست و ارزیابی نرم‌افزار فرآیند اجرای یک برنامه کاربردی با هدف پیدا کردن اشکالات و متعاقبا بهبود کیفیت آن است. در این راستا تست و ارزیابی نرم‌افزار به عنوان یك فرایند كلیدی در تضمین كیفیت سیستم‌‌های نرم افزاری ایفاء نقش می‌كند. در حال حاضر تست به عنوان یك صنعت در حوزه نرم‌افزار محسوب می‌شود و ارزیابی نرم‌افزارها و پیام‌رسانها از آن جهت که نقاط ضعف و قوت آنها شناسایی شده و کاربران را برای استفاده از آنها راهنمایی می‌کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای ارزیابی پیام‌رسانها در آزمایشگاه باید نیازمندی‌های تست و بخش‌های مختلفی که باید ارزیابی شوند شناسایی شوند.

صفحه‌ها