بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

فارسی

دستاوردهای اجلاس wtsa2016

چکیده:

     اجلاس WTSA با هدف تعیین روند استاندارد سازی برای سالهای در پیش رو، هر چهارسال یکبار، توسط بخش استانداردسازی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU-T) برگزار می­گردد. WTSA2016 در آبان ماه سال جاری در کشورتونس برگزار گردید تا با مشارکت کشورهای مختلف عضو ITU روند استانداردسازی برای سالهای منتهی به 2020 تعیین گردد. در این سمینار ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیتهای صورت گرفته در اجلاس اخیر، در مورد فناوری‌های مطرح در طول اجلاس و ملاحظات بین المللی در مورد آنها، مطالبی ارائه خواهد شد.

 

هوش مصنوعی و تحلیل داده عظیم: فرصت‌ها و چالش‌ها

   در یک دهه اخیر فناوری تحلیل داده و اطلاعات  (Data and information analysis)به یکی از مهمترین مکانیزم‌های بهینه‌سازی فرایند‌ها و تصمیم‌ها و در نتیجه افزایش سودآوری تبدیل شده است. فناوری‌ای که در سالهای اخیر از آن با عنوان "علوم داده"  (Data Science)یاد می‌کنند. علوم داده تقریبا در همه زمینه‌ها و حوزه‌های علم، فناوری، خدمات و صنعت مولد تغییرات و تاثیرات بسیار شگرفی بوده است، و در پنج سال اخیر پیشرفت‌های شایانی در ابعاد استراتژیک، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ِ این شاخه از علوم وجود داشته است.

سامانه پایش و ارزیابی موتور جستجو

با توجه به اینکه موفقیت یک موتور جستجو در جذب کاربران بیشتر است و دستیابی به این هدف ‌ تنها با تامین نیازهای کاربران و سرویس دهی مناسب به آنها حاصل می­شود لذا لازم است نحوه سرویس دهی موتور جستجو به صورت مستمر تحت رصد و ارزیابی قرار گیرد که این امر موجب جهت دهی توسعه‌های آتی متناسب با نیازهای کاربران نیز خواهد گردید. لذا سامانه پایش و ارزیابی موتور جستجو با هدف ارزیابی مستمر، جامع و همه جانبه خدمات جستجو و فراهم سازی بستر ارزیابی عملکرد موتور جستجوی بومی در مقایسه با نمونه‌های خارجی موفق توسعه داده شده است.

Intelligent & Connected Vehicles

Introduction to Intelligent Vehicles and applications, Intelligence penetration in Vehicles, Vehicular Ad hoc Network (VANET), Different technologies in vehicle communication, Vehicle communication scenarios and architecture, VANET specifications and requirements, VANET application for public safety and private, An Example of connected vehicles application for cooperative localization

صفحه‌ها