بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

فارسی

بیست و یکمین جلسه هم اندیشی 5G

موضوع: اینترنت اشیا در نسل پنجم مخابرات بی سیم: آخرین پیشرفت ها در سناریوهای پر تراکم و بسیار مطمئن
هدف: بررسی پیشران های نسل پنجم و آخرین یافته ها در حوزه اینترنت اشیا
حاضرین جلسه: رقیه جدا، محمدرضا صباغ، هوار بطحایی، مجید فردوسیان، مصطفی دارابی، پدرام ملکی، سوسن موذنی، علی عبدالهی، جعفر بنار، زاهده افشار، زهرا کوشکی

ساختار محيط مشاركت كسب و كارها در طرح توسعه جويشگر بومي

يكي از الزامات دستيابي به اهداف تعيين شده در طرح توسعه جويشگر بومي، ارتقاي جايگاه بنگاه­ هاي كوچك و متوسط و به تبع آن گسترش اكوسيستم كارآفريني و توسعه­ محيطي به منظور رشد و حمايت از کسب و کارهای مرتبط با جویشگرهاي بومی است که خدماتی پیشرفته و با  ارزش افزوده بالا ارائه می­کنند. محيط­ مشاركت كسب و كارها دانش لازم براي توسعه­ خدمات مرتبط را فراهم نموده و الزامات ساختاري، فرآیندي، مدل ارائه­ خدمات و مسير دستيابي به توسعه­ پايدار و مستمر را مشخص مي­كند. در نيل به اين مقصود ایجاد فضاي مناسب براي توسعه نوآوري و کارآفرینی و گسترش تعامل و همکاري کسب و کارها مدنظر قرار گرفته است.

فرایند نوآوری و تجاری سازی طرح جویشگر (با تمرکز بر کارکردها)

در سالهاي اخیر توجه گسترده ­اي به مفهوم نظام نوآوري به عنوان فرایندی براي تحلیل، سیاست­گذاري و تبیین راهبردهای نوآوري شده ­است. این رویکرد امکان آن را فراهم می­کند تا بتوان کارکردهای مرتبط با فرایند نوآوری و تجاری­ سازی و نهادها و بازیگران درگیر را شناسایی نمود. هدف از ارائه این سمینار تبیین به­ کارگیری رویکرد قابلیت محور نظام نوآوری در تحلیل کارکردهای طرح جویشگر در راستای تجاری­ سازی محتوا و خدمات مطابق با گام­ های نقشه راه رشد کسب و کارهای جویشگر بومی می­باشد.

نوزدهمین جلسه هم اندیشی 5G

موضوع:5G  و انقلاب صنعتی چهارم
هدف: بررسی انقلاب صنعتی چهارم و حضور 5G در انقلاب صنعتی چهارم

حاضرین جلسه: پدرام ملکی، فرامرز رستگار، مجید فردوسیان، نرگس نوری، علی ابوالقاسمی، سوسن موذنی، فروغ خوشبختیان، امیر عبدالهی، علی اصغر دهقانی، مهناز حاجی عابدی، نیلوفر کریمی آذر، سیامک حسین خلج، زاهده افشار

رهنمود پروژه النا و مزایای آن در طرح جویشگر بومی

یکی از مزایای اختصاصی طرح جویشگر بومی یکپارچگی کامل بین پروژه های طرح میباشد و این براساس دیدگاه نسبت به یکپارچگی اصول بکار رفته در مدیریت طرح جویشگر بومی است. یک پروژه در صورتی توجیه دارد که بتواند در راستای تحقق استراتژی طرح باشد. در رهنمود پروژه النا یک پروژه اجرایی خواهد شد که بتواند از استراتژی سازمان مجری پروژه ، پشتیبانی نماید. رهنمود پروژه النا براي راهبري و مديريت پروژه از يك نظام پنج وجهي استفاده ميكند كه هر وجه از يك منظر به راهبري و مديريت پروژه نگاه ميكنند. اين پنج وجه عبارتند از: اصول، مفاهيم، فرآيندها، ابزارها و متناسب سازي.

مدیریت نوآوری – بینش‌ها و تجربه‌های یک مرکز پیشرو

فشار ناشی از رقابت‌های شدید در بازار از یک ‌طرف و کوتاه شدن چرخه نوآوری از طرفی دیگر، انتظار از نقش‌آفرینی بیشتر بازیگران اصلی بازار و سیاستگذاران را بیشتر نموده است. از سوی دیگر، جهانی‌شدن سبب افزایش تعداد نوآوران بالقوه شده و وابستگی متقابل یا تعامل محصولات، بازارها و فناوری، به شکل روزافزونی در حال افزایش است. این امر به ‌ویژه در فناوری اطلاعات و ارتباطات بیشتر دیده می‌شود، جایی که در آن فناوری‌های افقی محرکان واقعی نوآوری و از عوامل اصلی رشد اقتصادی کشورها هستند. همچنین، فاوا مبنای مدل‌های کسب‌وکار جدیدی شده است که ارزش‌افزوده و هم‌افزایی در پی آورده‌اند.

هجدهمین جلسه هم اندیشی 5G

موضوع: دستاوردهای 5G World لندن
هدف: ارائه اطلاعات کلی راجع به کنفرانس 5G World، اهداف و برنامه های آن
حاضرین جلسه: فرد، دارابی، خلیلی، ملکی، فردوسیان، دهقان، بطحایی، نوری، ابوالقاسمی

صفحه‌ها