بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

فارسی

خطرات ناشی از تشعشعات الکترومغناطيسی بر سلامت افراد

با توسعه استفاده از امواج الکترومغناطیسی در زندگی و فعالیت های روزانه افراد، بحث اثرات زیان بار این امواج بر سلامت انسان ها به یکی از موضوعات چالشی تبدیل شده است. نگرانی از ارتباط بین قرارگیری افراد در معرض تشعشعات الکترومغناطیسی و بیماری هایی مانند انواع سرطان، اختلالات ژنتیکی، ناباروری و اختلالات عصبی از جمله مواردی است که به عنوان موضوعات مهم حوزه سلامت انسان ها مطرح شده و توجه دولت های کشورهای مختلف را به سوی خود جلب نموده است. در این میان، توجه خاصی به عوارض این تشعشعات بر روی افراد آسیب پذیرتر جامعه (مانند زنان باردار و کودکان) شده است.

تعامل هوشمندانه انسان و محیط بر پایه واقـعیت افزوده و واقـعیت مجازی

واقعيت افزوده و واقعيت مجازي از جمله فناوري­هاي نويني هستند كه تحول بسيار زيادي را در تعامل انسان با رايانه ايجاد كرده­اند. استفاده از اين فناوري­ها در انتقال مفاهيم پيچيده بخصوص در كاربردهاي مختلف آموزش، پژوهش، سلامت و پزشكي، صنعت و غيره، بسيار موفق بوده و تاثيرات بسيار خوبي بر روي كاربران داشته است.

جلسه چهارم فروم اقتصاد ديجيتال سنجش اقتصاد دیجیتال

اقتصاد دیجیتال شامل اجزای مختلفی است. موارد کلیدی آن شامل دولت، سیاست و  چارچوب های قانونی، زیر ساخت هایی چون شبکه اینترنت، شبکه مخابرات و برق، صنایع نرم افزار و سخت افزار، صنعت ارتباط از راه دور، ارائه دهندگان خدمات دیجیتال، کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی، اطلاعات و سیستم های مدیریت دانش، حقوق مالکیت معنوی، ارائه دهندگان خدمات ارتباطات راه دور، سرمایه انسانی و کارمندان دانش، تحقیق و توسعه و فناوری های نو ظهوراست.

فرآیند کاوی و اهمیت آن در سازمانها ,شرکتها و دستگاه های اجرایی

به منظور بهبود فرآیندهای کسب و کار، ابتدا بایستی وضعیت موجود آن ها به طور دقیق شناسایی شود. یکی از روش های شناسایی، ارتباط با ذی نفعان، انجام مصاحبه و بررسی اسناد به صورت دستی می باشد که عملیاتی طولانی و حوصله بر می باشد. این روش که بر اساس نظریات ذی نفعان و فرضیات آن ها از فرایندهای کسب و کاری طراحی می شود، نمی تواند نمایانگر دقیق وضعیت موجود باشد، چون معمولا فرآیندهای کسب و کاری به اندازه کافی پیچیده هستند که ذی نفعان دید دقیقی از آن ها نداشته باشند و فرایندهای مفروض آن ها با واقعیت های موجود تفاوت نسبتا زیادی داشته باشند.

ارائه مهمترين نوآوري ها و دستاوردهاي نمايشگاه CEBIT2018 كشور آلمان

در راستاي تحقق رسالت پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات و دستيابي به هدف كمي رصد، پژوهش و انتقال دانش فني، حضور پژوهشگران پژوهشگاه در نمايشگاه CEBIT به عنوان بزرگترين رويداد دنيا در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات بسيار حائز اهميت مي­باشد. در همين راستا، مديران و كارشناسان مرتبط هر ساله جهت بازديد از نمايشگاه CEBIT به عنوان بزرگترين رويداد فناوري اطلاعات و ارتباطات جهان اقدام مي­نمايند.

سومين جلسه فروم اقتصاد ديجيتال سنجش اقتصاد ديجيتال

اقتصاد ديجيتال، كه بر مبناي ويژگيهاي متغيرِ اطلاعات، محاسبات و ارتباطات تعريف مي شود، در حال حاضر محرک اصلي رشد اقتصادي و تغييرات اجتماعي جوامع مختلف به شمار ميآيد." درک بهتر از اين تحولات اساسي به ما كمک ميكند تا تصميمهاي هوشمندانه تري اتخاذ كنيم" چه ما در پي سرمايه گذاري در تحقيق، توليد و خدمات باشيم، چه به دنبال تطبيق دادن قوانين و سياستهايمان با واقعيات عصر جديد باشيم.

شناسایی روند و چارچوب آزادرسانی محصولات دانشی- نمونه موردی طرح جویشگر بومی (پارسیگان)

هدف از انجام اين ماموريت مطالعاتي، آزادرساني خروجی‌هاي طرح جويشگر شامل مستندات، دادگان، كدهاي منبع و سرويس هاي مديريت خدمات(مانند API) مي باشد و ابعاد گوناگون آزادرساني مانند ملاحظات قانونی، مجوز‌های انتشار، ساختار انتشار اطلاعات و همچنین دسترسی‌ها و شیوه ارائه مجوزهای بهره‌برداری مدنظر قرار گرفته است. ابزار طراحي شده براي اين منظور، سامانه پارسیگان است. اين سامانه امكان ارايه انواع خروجي هاي قابل آزادرساني طرح را به تفكيك و با رعايت  چارچوب‌های قانونی فراهم كرده است.

بررسی و امکان سنجی راه انـدازی آزمایشگاه ارزیـابی و اعتبارسنجی خدمات پـیـام رسـان

تست و ارزیابی نرم‌افزار فرآیند اجرای یک برنامه کاربردی با هدف پیدا کردن اشکالات و متعاقبا بهبود کیفیت آن است. در این راستا تست و ارزیابی نرم‌افزار به عنوان يك فرايند كليدی در تضمين كيفيت سيستم‌های نرم افزاری ايفاء نقش مي‌كند. در حال حاضر تست به عنوان يك صنعت در حوزه نرم‌افزار محسوب مي‌شود و ارزیابی نرم‌افزارها و پیام‌رسانها از آن جهت که نقاط ضعف و قوت آنها شناسایی شده و کاربران را برای استفاده از آنها راهنمایی می‌کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای ارزیابی پیام‌رسانها در آزمایشگاه باید نیازمندیهای تست و بخشهای مختلفی که باید ارزیابی شوند شناسایی شوند.

صفحه‌ها