پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات

شما اینجا هستید

فارسی

سمینارنظام‌‌های نوآوری و نقش سازمان‌‌های پژوهش و فناوری: ارائه چارچوب توسعه مركز نوآوری پژوهشگاه ICT

در نیم قرن اخیر نوآوری به ­عنوان موضوعی پر رنگ در مباحث توسعه اقتصادی و اجتماعی مطرح شده است. نوآوری خلق ارزش از دانش است كه می­تواند به معنای ارائه كالا یا خدمت جدید به بازار، كشف راه­‌های جدید، تولید محصولات یا سازمان­دهی تولید و یا توسعه یك بازار باشد. با نگاهی به چالش­‌های موجود در بخش پژوهش و فناوری کشور، مرور تجربیات سایر کشور‌های توسعه­یافته یا نوظهور و نیز ادبیات علمی این حوزه می­توان نتیجه گرفت که اغلب این چالش­ها از طریق تقویت نظام ملی نوآوری قابل حل هستند.

یازدهمین جلسه هم اندیشی ۵G

موضوع: فنی و رگولاتوری (طیف فركانسی و مدیریت پویای طیف)
هدف: تأکید بر اهمیت طیف به عنوان یک سرمایه ارزشمند

حاضرین جلسه: محمد موحدیان، مصطفی دارابی، علیرضا ربیعی، اسلامی، زینب وحیدپور، مجتبی شاکری فرد، ندا کلانتر، بابک خلج، مهدی راستی، صباغ، عابدی فر، فردوسیان، ابوالقاسمی، موذنی، عظیم فرد، حامد بهروز، علی رحمانیان، محمدعلی مداح علی، پیام علوی زاده، پدرام ملکی، جواد حامدپناه، رضا حسین پور

نقشه‌ راه فناوری: ابزاری برای برنامه‌ ریزی و مدیریت توسعه فناوری

نقشه­ راه فناوری یک چارچوب برنامه ­ریزی است که ابزاری برای تصمیم­ سازان به­ منظور شناسایی، ارزیابی و انتخاب میان گزینه­‌‌های راهبردی مختلف برای دستیابی به اهداف فناورانه فراهم آورده و در فهم بهتر بازار و ایجاد تصمیم‌‌های هدفمند به کسب و کارها کمک می­نماید. اولین گزارش تجربه استفاده از نقشه­ راه فناوری توسط شرکت موتورولا در محیطی صنعتی و با رویکردی سیستماتیک در روند برنامه‌ریزی، در اواخر دهه ۷۰ میلادی ارائه شده است. از آن زمان تا کنون این رویکرد توسط سازمان‌‌های مختلفی با مأموریت‌‌های متنوع  به­ کار گرفته شد و صنایع و دولتها نیز شروع به استفاده از آن نمودند.

همایش IWSP

ردیف نام سخنران فایل تصویری
۱ دکتر امیرمسعود صوداگر Segment1.mp4