بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

كارگاه آموزشي " تعامل هوشمندانه انسان و محیط بر پایه واقـعیت افزوده و واقـعیت مجازی " برگزار گردید


كارگاه آموزشي " تعامل هوشمندانه انسان و محیط بر پایه واقـعیت افزوده و واقـعیت مجازی " برگزار گردید
كارگاه آموزشي" تعامل هوشمندانه انسان و محیط بر پایه واقـعیت افزوده و واقـعیت مجازی Intelligent AR-VR- based Human Computer Interaction " برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در اين كارگاه، چكيده­ اي از مطالب زير ارائه شد: واقعيت افزوده و واقعيت مجازي از جمله فناوري­هاي نويني هستند كه تحول بسيار زيادي را در تعامل انسان با رايانه ايجاد كرده ­اند. استفاده از اين فناوري­ها در انتقال مفاهيم پيچيده بخصوص در كاربردهاي مختلف آموزش، پژوهش، سلامت و پزشكي، صنعت و غيره، بسيار موفق بوده و تاثيرات بسيار خوبي بر روي كاربران داشته است.

بنابراين گزارش مطرح گردید که تعامل هوشمندانه انسان با محيط مي‌تواند از طريق واقعيت افزوده و واقعيت مجازي بخوبي محقق گردد. در اين كارگاه علاوه بر آشنايي با اين مفاهيم، نقش آنها در هوشمندسازي تعامل انسان با رايانه و پارامترهاي حضور و نفوذ به ذهنيت انسان و ويژگي­هاي ضروري در طراحي واسط كاربري نيز مورد بررسي قرار گرفت. در اين راستا، از مهمترين پارامترهاي حضور مي­ توان به غنای اجتماعی، واقعی نمایی، نقل مکان، غوطه­ وری، بازیگری اجتماعی در داخل رسانه اشاره نمود. در رابطه با ويژگي هاي ضروري در طراحي نيز لازم است کاربرد­پذیری اشيا، کاهش سربار شناختی، کاهش تلاش‌های فیزیکی، قابلیت کاربری، انعطاف در کاربرد، پاسخگو بودن، بازخورد، و خطا­پذیری را مد­نظر قرارداد.