بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

شبکه دسترسی نوری GPON و فناوری Li-Fi

زمان برگزاری: 04/11/1397 - 10:00 الی 12:00
نوع: سمینار
زبان: فارسی
سازمان ارائه دهنده:
ارائه دهنده: حمید اخوان- مزدا احمدی
تلفن تماس:
مکان: سالن آموزش
نشانی تارنما:

شبکه دسترسی نوری
شبكه باند پهن FTTx ، به‌منظور ارائه سرويس‌هاي صوت، تصوير و داده، مانند IPTV، VoD و VoIP، اينترنت، اينترانت و خدمات IT به کاربران و همچنین استفاده به‌عنوان Backhaul/ Fronthaul شبکه موبایل مورد استفاده قرار می گیرد. شبکه دسترسی نوری مي تواند در معماري هاي متفاوت و متنوع شبكه مثلFTTB ، FTTH و FTTC استفاده شود. اين سيستم بايستي مدیریت FCAPS، کیفیت سرویس(QoS)، اختصاص پهناي باند پويا (DBA)، همزمانی، SLA و حفاظت هاي استاندارد را پشتيباني كند. سیستم های دسترسی جدید می توانند رادیو روی فیبر (ROF) را هم پشتیبانی کنند که در Backhaul شبکه موبایل کاربرد دارد. در این سمینار فناوری های اصلی مورد استفاده در GPON مورد بررسی قرار می گیرد.
 فناوری Li-Fi و کاربردهای آن
با رشد روزافزون تقاضا برای مخابرات داده بیسیم، راهکارهای مخابرات بیسیم نوری برای مقابله با چالش طیف رادیویی مورد توجه قرار گرفته اند. فناوری Li-Fi فناوری جدیدی است که در لایه فیزیکی خود از مخابرات نور مرئی و LED های پرسرعت (چندین Gb/s) برای انتقال اطلاعات استفاده می کند. امکان استفاده از نور روشنایی برای ارتباطات و ذخیره انرژی با استفاده همزمان از زیرساخت روشنایی موجود، این فناوری را در قیاس با فناوری‌های RF در زمره فناوری های "سبز" قرار داده است. فناوری Li-Fi به تنهایی و یا بعنوان جایگزینی و یا مکمل Wi-Fi در بسیاری از کاربردها مانند شبکه های بی سیم نسل پنجم 5G، اینترنت اشیا (IoT) مطرح است.
در این سمینار در گام اول معرفی فناوری، مشخصات فنی، معماری فناوری Li-Fi مطرح می‌شود و در ادامه برخی از کاربردهای این فناوری از جمله نقش آن در شبکه های بیسیم  نسل پنجم و اینترنت اشیا معرفی می‌شود.

مستنداتی یافت نشد.