بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

معرفی قابلیت‌های آزمایشگاه تایید نمونه دسترسی نوری

زمان برگزاری: 04/06/1397 - 10:00 الی 12:00
نوع: سمینار
زبان: فارسی
سازمان ارائه دهنده:
ارائه دهنده: علیرضا آزاد- پریسا ستاری- لیلا چهره قانی
تلفن تماس:
مکان: سالن آموزش
نشانی تارنما:

با توجه به رشد روز افزون شبکه های دسترسی نوری و برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات حجم زیادی از ادوات دسترسی نوری وارد کشور خواهند شد که لازم است عملکرد و کیفیت آنها مطابق با استانداردهای بین‌المللی بررسی و تایید شود. از طرفی با توجه به حمایت از کالای داخلی، شرکتها و پژوهشگران با هدف ساخت تجهیزات دسترسی نوری نیاز به مکانی برای آزمون، صحه گذاری و بررسی استانداردهای بین المللی دارند. با این هدف آزمایشگاه مرجع تایید نمونه سیستم های دسترسی نوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) با قابلیت انجام آزمون تجهیزات مخابرات نوری براساس استانداردهای ملی و بین المللی در سال 96 آغاز به کار کرد.
این آزمایشگاه قادر است آزمون¬های لایه فیزیکی تا نرخ بیت Gbps10، انطباق(Conformance)، مدیریت، کیفیت سرویس سه گانه (داده، صوت و تصویر) لایه 4 تا 7 و همزمانی را برای تجهیزات شبکه دسترسی نوری شامل انواع OLT، ONU و ONT با فناوري GPON و Point-to-point انجام دهد. به منظور راه اندازی تجهیزات اندازه گیری و انجام عملی آزمون ها، پایلوتی شامل تجهيزات OLT، ONU، ONT و شبكه توزيع فيبر (ODN) در آزمایشگاه مستقر شده است.
در این سمینار ابتدا کلیاتی از آزمایشگاه و اهداف آن مطرح شده و در ادامه با معرفی تجهیزات اندازه گیری، آزمون‌های قابل ارائه توسط آنها بیان می شوند. سپس پایلوت تهیه شده برای انجام آزمون ها معرفی می گردد.

مستنداتی یافت نشد.