بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

کارگاه آموزشی " طراحی آنتن های ماهواره ای"برگزار گردید

به مناسبت هفته جهانی فضا در پژوهشگاه؛
کارگاه آموزشی " طراحی آنتن های ماهواره ای"برگزار گردید
کارگاه آموزشی " طراحی آنتن های ماهواره ای" امروز 18 مهرماه توسط پژوهشکده فناوری ارتباطات در سالن شهید مصطفی زاهد پژوهشگاه، برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، در این کارگاه که توسط دکتر ایمان آریانیان و دکترسلما میرهادی برگزار گردید ابتدا راجع به تاريخچه توسعه آنتن هاي فضايي بحث گردید و مسائل مربوط به طراحي آنتن هاي ماهواره اي توضيح داده شد.

بنا بر این گزارش در ادامه مقدماتی مربوط به دسته بندی ماهواره ها بر اساس وزن و اندازه مطرح شده و در بین آن ها به اهمیت و مزایای ماهواره های کوچک به ویژه CubeSat ها پرداخته شد.

پروژه های جدید انجام شده در غالب پرتاپ ماهواره های کوچک توسط کشورهای مختلف معرفی گردید. همچنین پیشرفتهای اخیر در آنتنهای ماهواره های کوچک با کاربردهای تله متری و تله کامند، سنجش از راه دور ماهواره، جهت یابی و ارسال داده ها با سرعت بالا به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه طراحی آنتن رفلکتوری با پترن شکل داده شده با شکل دهی به سطح آنتن یا با تغذیه آرایه ای و آنتن هاي آرايه بازتابي و کاربرد آن در فضا و نحوه طراحي آن توضیحاتی ارائه گردید. در انتها نرم افزار طراحی آنتن های رفلکتوری با پترن شکل داده شده تهیه شده در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی و روند طراحی با آن توضیح داده شد.