بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

کارگاه "استفاده از پلتفرم های ارتفاع بالا و پایین و وسیله هوایی بدون سرنشین (UAV) در نسل آینده مخابرات سیار" برگزار گردید

به مناسبت هفته جهانی فضا در پژوهشگاه؛
کارگاه "استفاده از پلتفرم های ارتفاع بالا و پایین و وسیله هوایی بدون سرنشین (UAV) در نسل آینده مخابرات سیار" برگزار گردید
کارگاه "استفاده از پلتفرم های ارتفاع بالا و پایین و وسیله هوایی بدون سرنشین (UAV) در نسل آینده مخابرات سیار" امروز 16 مهرماه در سالن شهید مصطفی زاهد پژوهشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، به مناسبت هفته جهانی فضا این کارگاه توسط  دکتر سعیده پارسایی فرد، دکتر مینا باغانی، مهندس حسین صفی،  مهندس محمد تقی دبیری برگزار گردید.

بنا بر این گزارش این نوع از پلتفرم ها در حال حاضر به صورت گسترده در زمان بحران های طبیعی جهت ایجاد یک زیر ساخت جایگزین مخابراتی استفاده می شود. با توجه به تنوع این سامانه ها از نظر قابلیت های پروازی، حرکتی و محموله مخابراتی قابل حمل استفاده از این سامانه ها با چالش های گسترده ای رو به رو است.

درابتدای این کارگاه، انواع این سامانه ها و قابلیت های ان بررسی شد. سپس شرکت های سازنده سامانه های  پلتفرم ارتفاع پایین ([1]LAP) و پلتفرم ارتفاع بالا ([2]HAP) معرفی گردید و پروژه های در حال انجام در کشورهای مختلف بررسی شد.

همچنین کاربردهای اخیر این سامانه ها در شهرهای هوشمند و سرویس های اینترنت اشیا بررسی شد و به صورت خاص استفاده از وسیله هوایی بدون سرنشین ([3]UAV) و همگرایی آن در آینده نزدیک با نسل پنجم مخابرات سیار عنوان شد.

در انتها رویکرد جدید شرکتهای استارت آپ در استفاده از این پلتفرم ها و ارایه سرویس های جدید در جهان در راستای ارایه خدمات محیط زیست، نقشه برداری سه بعدی، مدیریت اجرای پروژه های بزرگ و مدیریت ترافیک نیز بررسی گردید.

[1] Low Altitude Platform

[2] High Altitude Platform

[3] Unmanned Aerial Vehicle