بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

سمینار دستاوردهای پروژه "تحليل نيازمندي‌ها، طراحي و پياده‌سازي سامانه بومی رتبه‌بندی و پايش وب‌سايت‌ها" برگزار گردید


سمینار دستاوردهای پروژه "تحليل نيازمندي‌ها، طراحي و پياده‌سازي سامانه بومی رتبه‌بندی و پايش وب‌سايت‌ها" برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، سمینار دستاوردهای پروژه "تحليل نيازمندي‌ها، طراحي و پياده‌سازي سامانه بومی رتبه‌بندی و پايش وب‌سايت‌ها" در روز شنبه 6 مردادماه 97 با حضور تيم پروژه و جمعي از مديران و كارشناسان پژوهشگاه برگزار گرديد. در اين سمينار، علاوه بر معرفی و نمایش سامانه رتبه‌نگار به عنوان محصول نهایی پروژه، معماری، مشخصات فنی، فناوری‌های به کار گرفته شده و انواع سرويس‌های اين سامانه، تشريح گرديد.

بنا ار این گزارش هدف از انجام اين پروژه، ایجاد یک جایگزین مناسب براي رتبه‌بندهای غیربومی در کشور با تکیه بر منابع داده‌ای قابل اعتماد، بوده است. در اين پروژه كه توسط محققان گروه مديريت يكپارچه شبكه پژوهشكده فناوري ارتباطات انجام شده، يك سامانه بومي برای تحلیل و رتبه­بندی ترافیکی وب­سایت­ها، به نام رتبه‌نگار، طراحي و پياده‌سازي گرديده است. اين سامانه، علاوه بر پاسخگویی به نیاز کاربران، امکان ذائقه‌سنجی کاربران داخلی جهت برنامه‌ریزی فضای وب را نیز فراهم می ­آورد.

لازم به ذكر است كه رتبه­ بندی وب­سايت­ها، روشی برای سنجش محبوبیت وب سایت­ها از ديد كاربران مي‌باشد كه براساس معیارهای از پیش تعیین شده ­ای صورت مي‌پذيرد.