بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

دومين جلسه فروم اقتصاد ديجيتال در پژوهشگاه برگزار گردید


دومين جلسه فروم اقتصاد ديجيتال در پژوهشگاه برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) دومين جلسه فروم اقتصاد ديجيتال توسط پژوهشكده سياست پژوهي و مطالعات راهبردي فاوا   با حضور معاون محترم وزير، آقاي مهندس جهانگرد و آقای دکتر خوانساری ،رياست محترم پژوهشگاه  و معاونين پژوهشگاه و حضور جمعي از اساتيد دانشگاهي آقايان دكتر جهانگرد، دكتر محمودزاده و مهندس رستگار و مديران و پژوهشگران در سالن آموزش پژوهشگاه با موضوع چارچوب سیاست‌گذاری برای توسعه اقتصاد دیجیتالی  برگزار گرديد .

بنا بر این گزارش هدف از این جلسه، یافتن چارچوبی برای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای توسعه اقتصاد دیجیتالی می‌باشد. به این منظور، لازم است توانمند سازهای اقتصاد دیجیتالی شناخته شوند و سیاست‌های لازم برای توسعه آنها، تدوین گردد.

"زیرساخت، سرمایه لازم برای تحقیقات و نوآوری، محیط رگلاتوری و نیروی کار ماهر"، توانمند سازهای اقتصاد دیجیتالی را تشکیل می‌دهند که با تقویت آنها، توسعه اقتصاد دیجیتالی ممکن می‌گردد. بر این اساس، در این جلسه، چارچوبی جهت برنامه‌ریزی برای اقتصاد دیجیتالی، که به‌نوعی مباحث جلسات آینده فروم را تشکیل می‌دهد، پیشنهاد گردید.