بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

نخستین جلسه آموزشی کمیته فرعی اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط برگزار شد


نخستین جلسه آموزشی کمیته فرعی اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط برگزار شد
اولین جلسه آموزشی دبیرخانه کمیته فرعی اینترنت اشیا و فناوری های مربوطه(SC41 ) در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، این جلسه با حضور جمعی از فعالان حوزه استانداردسازی و متقاضیان عضویت در کمیته SC41  (که قبلا درخواست عضویت خود را به دبیرخانه INEC ارسال داشتند) تشکیل گردید.

بنا بر اين گزارش،‌ در ابتدا دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا و فعالیتهای آن توسط دکتر آزادنیا دبیر محترم  SC41  معرفی شد و سپس مهندس آذرکار دبیر محترم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و دبیر JTC1 ضمن معرفی سازمانهای بین المللی ISO  و  IEC به معرفی کمیته JTC1 و اهمیت استانداردسازی و لزوم مشارکت در تدوین استانداردها در سطوح بین المللی پرداختند. در ادامه مهندس شادروانان نایب دبیر محترم کمیته ملی برق و الکترونیک ایران (INEC) نحوه مشارکت و اعلام نظر در خصوص استانداردهای در حال تدوین SC41 تشريح نمودند.

همچنین دکتر ابراهیمی رئیس این کمیته، ارسال تقاضای تبدیل عضویت این کمیته  از O به P را در برنامه چند ماه آتی این کمیته اعلام داشتند.

گفتني است در جلسه مذكور، مراحل تکمیل عضویت، اطلاع رسانی گردید و نظرسنجی در خصوص انتخاب یک مورد از پیام رسان های داخلی به عنوان یکی از راه های ارتباطی درکنار سایت و پست الکترونیک با مشارکت اعضا صورت پذیرفت.