پروژه‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

شما اینجا هستید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)،  امروز ۱۲ اسفند ماه، مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونینشان به منظور رونمایی تعدادی از دستاورد‌های پژوهشگاه در محل این پژوهشگاه حضور پیدا کردند.

بنا براین گزارش  در این بازدید آزمایشگاه مرجع تایید نمونه سیستم‌‌های دسترسی نوری، آزمایشگاه تایید نمونه سامانه‌‌های ذخیره سازی و نیز سامانه بومی رتبه بندی و پایش وب سایت‌ها (رتبه نگار) در مرکز تحقیقات مخابرات ایران آغاز به کار کرد.

همچنین از پروژه‌ها ی سامانه اندازه گیری شدت میدان پرتو‌های رادیویی KavEH95, تقویت کننده توان SSPA در باند Ku،  سوئیچ چندرسانه‌ای مبتنی بر IP کم‌ظرفیت (IMX کم‌ظرفیت- مدل سفیر)، طرح توجیهی رونمایی از آزمایشگاه‌‌های ارزیابی امنیتی پژوهشکده امنیت و سامانه بومی رتبه بندی و پایش وب سایت‌ها (رتبه نگار)، دستاورد‌های گام اول طرح جویشگر بومی در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.

در انت‌های این بازدید نشست خبری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر خوانساری رییس پژوهشگاه برگزار شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

آذری جهرمی در خصوص دستاورد‌های جدید پژوهشگاه فناوری ارتباطات و اطلاعات گفت: امروز بخشی از فعالیت‌هایی که در یک سال و نیم گذشته انجام شده است توسط این پژوهشگاه رونمایی شد که از جمله آنها باید به آزمایشگاه‌‌های مورد نیاز کشور و سامانه‌‌های بومی اشاره داشت.

وی ساختار مدیریتی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای تطبیق با تحولات در حال وقوع این حوزه لازم دانست و افزود: این تحول در ساختار پژوهشگاه باید انجام شود تا مدیریت دانش تحول را بتواند پرچمداری کند.
آذری جهرمی با اشاره به رونمایی پروژه‌‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان بازدید خود اظهار کرد: امروز بخشی از پروژه‌هایی که طی یک یا دو سال گذشته در این پژوهشگاه به انجام رسیده رونمایی شد و ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه ماهواره‌ها، آزمایشگاه‌‌های مرجعی که در کشور مورد نیاز است و بخش‌‌های مختلفی به آن وابسته هستند، آغاز به کار کرد.

خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با اشاره به دستاورد‌های جدید این پژوهشگاه گفت: امروز از فعالیت‌‌های یک و نیم تا دو سال گذشته این پژوهشگاه رونمایی شد و تمامی آنها آماده عرضه و ورود به بازار برای ارائه هستند.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره سرویس‌ها و سامانه‌‌های جدید رونمایی شده، اظهار داشت: مدل جدید سوئیچ‌‌های IMX با فناوری جدید سامانه رتبه‌بندی پایش وب‌سایت‌ها، سامانه اندازه‌گیری شرکت پرتو‌های رادیویی با حمایت سازمان تنظیم مقررات و تجهیزات فیبر نوری برای دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات از جمله دستاورد‌های جدید و پراهمیت این پژوهشگاه است.

وی افزود: با توجه به نیاز‌های آزمایشگاه تجهیزات شبکه و نرم‌افزار‌های امنیتی و آزمایشگاه فرهنگی و صیانت از حریم خصوصی ایجاد شده است. همچنین ابزار پایش وب عمومی و ابزاری بر پایه طرح جویشگر بومی توسعه و رونمایی شده است.

دیدگاه‌های اخیر