بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

بازديد رئيس و معاون پژوهشي پژوهشگاه از فعاليت هاي گروه ارتباطات ماهواره‌اي

به مناسبت روز ملي فناوری فضايي؛
بازديد رئيس و معاون پژوهشي پژوهشگاه از فعاليت هاي گروه ارتباطات ماهواره‌اي
دكتر خوانساري رئيس پژوهشگاه و مهندس خالقي معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمي ، امروز يكشنبه 15 بهمن ماه از گروه و آزمایشگاه ارتباطات ماهواره‌اي بازديد نمودند.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات(مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، دكتر خوانساري و مهندس خالقي به مناسبت روز ملی فناوری  فضايي و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي، با حضور در آزمايشگاه ارتباطات ماهواره اي از فعالیت های در حال انجام، شامل پروژه هاي: "پياده سازي نرم افزار طراحي آنتن هاي رفلكتوري با پترن شكل داده شده با كاربرد طراحي آنتن ماهواره" ، " طراحی، ساخت محموله مخابراتی ماهواره زمین ثابت در باند Ku"، "طراحی، ساخت محموله و ايستگاه زميني رله تلفنی باند KU " و "طراحی و ساخت تقویت کننده توان SSPA  در باندKu  با راندمان بالا" ديدن نمودند.

بنابراين گزارش، در اين بازديد رئيس و معاون پژوهشي پژوهشگاه، در جريان پيشرفت پروژه‌ها و دستاوردهاي بدست آمده قرار گرفتند و بر تجاري سازي دستاوردها و توسعه روند پروژه‌ها بر اين مبنا تاكيد ورزيدند.

گروه ارتباطات ماهواره‌اي در طول بيش از 30 سال سابقه فعاليت خود در کنار دیگر گروه های تخصصی پژوهشگاه، خدمات فراواني از جمله در دوران دفاع مقدس انجام داده است.

طراحي و ساخت اولين ماهواره مخابراتي كشور (ماهواره مصباح) با محوريت اين گروه و در محل مركز تحقيقات مخابرات انجام شده است. طراحي و ساخت ایستگاههای زمینی و ترانسپوندر و آنتن ماهواره ژئو در باند ku نيز از فعاليت هاي دیگر این گروه است كه براي اولين بار در كشور توسط كارشناسان و محققين اين گروه انجام شده است.