بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) با توجه به گسترش روزافزون خدمات بومي ارائه شده در فضاي مجازي و اهمیت ارزيابي، كيفيت سنجي و رتبه‏ بندي اين خدمات با هدف ارتقاء توانمندي‏هاي آنها و نيز  ضرورت شناخت نقاط ضعف و قوت هريك در مقايسه با ديگران و نيز رقباي خارجي، آزمایشگاه «ارزیابی و اعتبارسنجی خدمات وب» در پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه راه­ اندازی شد.

...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) این سمینار به منظور آگاهی رسانی و همچنین ایجاد فرصتی مناسب برای هم­ اندیشی و دریافت نظرات متخصصین و کارشناسان این حوزه، توسط دکتر اکبری از اعضای هیات علمی پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه برگزار گردید.

بنا بر این گزارش این سمینار در دو بخش برگزار شد. دربخش اول که در خصوص کاربرد هوش مصنوعی در لایه­ های مختلف شبکه­های ارتباطی نسل آتی (5G...

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم تجدید بیعت خانواده بزرگ ارتباطات در حسینیه جماران با اشاره به ابعاد شخصیتی امام گفت: امام (ره) را می توان از بعد عهد و پیمان، با عهد با خدا و مردم بررسی کرد.

وی افزود: امام (ره) دو میثاق داشت، یکی میثاق با خدای متعال و دیگری با مردم و آثار میثاق امام و خدا، آن تحول بزرگی بود که در عصر حاضررقم خورد....

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در مراسمی درحاشیه  بیست و  ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران که دردانشگاه صنعتی امام سجاد(ع) برگزارشد، دکتر سعیده پارسایی فرد موفق به دریافت جایزه سالانه زنان در مهندسی بخش ايران  IEEE  گرديد.

بنا بر اين گزارش، اين جايزه به طور سالانه و بر اساس مقالات چاپ شده در IEEE، كتابهاي چاپ شده در انتشارات معتبر و فعاليتهاي علمي و مهندسي اعضاي انجمن به اشخاص تعلق مي گيرد.

اين گزارش حاكي است، جایزه زنان در...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، این جلسه با حضور جمعی از فعالان حوزه استانداردسازی و متقاضیان عضویت در کمیته SC41  (که قبلا درخواست عضویت خود را به دبیرخانه INEC ارسال داشتند) تشکیل گردید.

بنا بر اين گزارش،‌ در ابتدا دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا و فعالیتهای آن توسط دکتر آزادنیا دبیر محترم  SC41  معرفی شد و سپس مهندس آذرکار دبیر محترم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و دبیر JTC1 ضمن معرفی سازمانهای بین...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) یک دورۀ آموزشی پیشرفتۀ IPv6 با نام Implementing IPv6 Network  به مدت 40 ساعت از تاریخ 17 الی 26 اردیبهشت  برای سازمان ها و شرکت های زیرمجموعۀ وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و همچنین شرکت های خصوصی، در پژوهشگاه برگزار گردید.

بنا بر این گزارش در این دوره، تعداد 30 نفر از کارشناسان مخابراتی کشور از 11 شرکت و سازمان مختلف شامل اپراتور...

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، متن پیام محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روزجهانی ارتباطات بدین شرح است:
آغاز ماه مبارک رمضان را به مردم عزیز و مومن ایران اسلامی و همه مسلمانان جهان تبریک می‌گویم.
17 می (27 اردیبهشت) روز جهانی مخابرات و ارتباطات است. شاید تا همین چند سال قبل، بزرگداشت روز جهانی ارتباطات بدان حد که امروز پر اهمیت شمرده می‌شود مهم نبود و آن قدر که امروز نقش استراتژیک دارد، حساس به نظر نمی‌رسید....

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، در ابتدای این نشست آقای دکتر شاهین فرهنگ از روانشناسان برجسته کشور، مباحثی را در خصوص استفاده از فرصتها برای همکاران بيان کرد.

بنا بر این گزارش، در نشست مذكور دکتر خوانساری رئيس پژوهشگاه،  این نشست را فرصتی مغتنم شمرده و گفت امید دارد شاهد تکرار این جلسات به صورت ماهیانه باشد و مشارکت بیشتر همکاران پژوهشگاه در انجام کارها را خواستار شد.

...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، اين جلسه با حضور مهندس جهانگرد معاون فناوري  و نوآوري وزير ارتباطات، دكتر خوانساري رئيس پژوهشگاه ،  معاونين پژوهشگاه و جمعي از اساتيد دانشگاهي برگزار گرديد.

بنا بر اين گزارش،‌ در اولين جلسه فروم اقتصاد ديجيتال، موضوعات مختلفي در زمينه هاي تبیین گستره اقتصاد ديجيتال، چگونگي نگرش به اقتصاد ديجيتال، نداشتن ديد جزیره‌ای به اين اقتصاد ، تكنولوژي و بيكاري و بحث قانون و دولت در حوزه ديجيتال مطرح گرديد.

در...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، مراسم  معرفی برندگان و اعطای جوایز اولین دوره مسابقات چالش نوآوری در طرح جویشگر بومی در پژوهشگاه  برگزار گردید.

بنا بر این گزارش در ابتدای این مراسم دكتر علیرضا یاری مجری طرح جویشگر بومی اظهار داشت: برگزاری این مسابقات باعث گردید از یک طرف بسیاری از نخبگان و دانشگاهیان کشور از خدمات جویشگرهای بومی آگاهی یافته و به منظور حل چالش های...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، دکترخوانساری رییس پژوهشگاه  در مراسم امروز 11 اردیبهشت که به مناسبت بزرگداشت روز معلم در سالن الغدیر وزارت برگزار گردید با اشاره به پیام حضرت امام در زمان شهید مطهری گفت:از ظاهر پیام پیداست که شهادت آیت الله مطهری مصیبت سنگینی برای حضرت امام بوده است چراکه بعد از اعلام یک روز اعزای عمومی از این شهید با عنوان «پاره تن من» یاد کرده است.

...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، جمعی از مدیران به مناسبت روز جانباز، امروز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه، با حضور در محل کار جانبازان شاغل در پژوهشگاه با ایشان دیدار و با تقدیم گل و لوح تقدیر از آنان تجلیل به عمل آوردند.
در این دیدار رئیس پژوهشگاه، معاونین ، مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی و مدیر دفتر حراست حضور داشتند.
همچنین از جانبازان و ایثارگران بازنشسته نیز طی مراسمی در سالن شهید موحد بیات پژوهشگاه...