بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح این پارک گفت: به لطف ائمه اطهار و به یاری خداوند متعال با ذکر حضرت علی بن موسی الرضا بهره‌برداری از اولین پارک فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال جمهوری اسلامی ایران را در چهارمین دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام می‌کنم.

وزیر ارتباطات در ابتدای این مراسم تاکید کرد: سالیان سال اقتصاد مبتنی بر نفت و منابع طبیعی هزینه شد تا زیرساخت‌های...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اولین همایش ملی فناوری فضایی و کاربردهای آن روز سه شنبه 9 بهمن ماه با حضور مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات ، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و دکتر براری رئیس سازمان فضایی ایران در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی و ریاست سازمان فضایی ایران در حاشیه همایش از غرفه دستاوردهای فضایی گروه ارتباطات ماهوارهای پژوهشگاه بازدید بعمل آوردند.
در این غرفه دستاوردهای پروژههای...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این جلسه به منظور بررسی برنامه ها و مسائل پژوهشگاه با همفکری و تبادل نظرات میان مدیران، امروز سه شنبه 2 بهمن ماه برگزار شد.
در این جلسه دکتر خوانساری رئیس پژوهشگاه با اشاره به ارائه گزارش مثبت وزیر محترم ارتباطات به رئیس محترم جمهور در جلسه روز گذشته گفت: ارائه این گونه گزارشها اعتبار خوبی برای وزارت و فعالیتهای موثر پژوهشگاه به همراه دارد.
او از مدیران خواست تا در هر حوزه ای که فعالیت می کنند رصدی از...

رییس جمهور ارتباطات و فناوری اطلاعات را نماد تحول جوامع در حوزه تکنولوژی دانست و با بیان اینکه مقاومت در برابر فناوری ها و تحولات نوین، رویکردی قدیمی است، تاکید کرد: شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار وزیر، معاونین و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه "مبارزه با...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اين كارگاه،كه با حمايت  ITU، كميته زنان در مهندسي (WIE) بخش ايران  IEEE و پژوهشگاه  برگزار شد به نقش موثر و تسهیل گر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT ) به دلیل دارا بودن بسترها، ابزارها و قابلیتها، در جهت فراهمنمودن ارائه خدمات و بهبود تعامل توانخواهان با محیط مجازی، اشاره گردید.

در اين كارگاه علاوه بر آشنايي با انواع ناتواني ها، نقش  ICT  در...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه هیات امنای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز (سه شنبه) با حضور وزیر ارتباطات، نمایندگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه و اعضای هیات امنا تشکیل شد که محمد خوانساری رییس پژوهشگاه در ابتدا گزارشی از اقدامات، مأموریتها و فعالیت های این نهاد پژوهشی ارایه کرد.
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس هیات امنای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه هیات...

مهندس فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سومین رویداد کلان داده ها که در روز سه شنبه 11 دی ماه درمحل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید گفت امیدواریم پروژه مشترک میان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات درحوزه کلان داده ها بتواند یک تعیین تکلیف در این حوزه باشد و کمک کند که خط مشی و نقشه راه در حوزه کلان داده ها در آینده کشور روشنتر گردد.

به گزارش روابط...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات برای ارائه خدمات و سرویس ها آماده شده، تاکید کرد: دستگاه هایی که هنوز هم شبکه ملی اطلاعات را فقط در حد کلام می دانند و در عمل با وظایف خود آشنا نیستند، بزرگترین مانع توسعه شبکه ملی اطلاعات در حوزه محتوا و خدمات هستند.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح پروژه ارتقای سه برابری هسته IP  شبکه ملی اطلاعات و رونمایی...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات، در این رویداد دکترخوانساری در ابتدا ضمن تشکر از سازمان تنظیم مقررات، در خصوص پیگیری رگولاتوری کلان داده گفت: اگر امروزه حرکت به سمت تحول و یا اقتصاد دیجیتال را به عنوان حرکت اجتناب ناپذیر ناشی از توسعه فضای مجازی درکشور دنبال می کنیم قطعا باید به الزامات، رویکردها وضرورت های این حوزه توجه جدی داشته باشیم.

وی ادامه داد، در گذشته حل مسائل به صورت سنتی صورت می گرفت ولی در شرایط...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این فروم ابتدا اهداف اصلی طرح فناوری­های کوانتومی کاربردپذیر در حوزه فاوا معرفی شد. این طرح با توجه به اهمیت و ضرورت پژوهش در حوزه فناوری­های کوانتومی در ابتدای سال 97 به عنوان یکی از موضوعات محوری پژوهشگاه  مطرح شد. پس از آن به معرفی فروم فناوری­های کوانتومی کاربردپذیر در حوزه فاوا پرداخته شد و هدف از برگزاری جلسات فروم، تعامل با متخصصین و فعالان حوزه فناوری­های کوانتومی در راستای هم­ افزایی فعالیت­...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس سید هاشم مداح حسینی این پروژه را در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال دانست و افزود: امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای اصلی توسعه اقتصادی است که بواسطه تغییر یا اصلاح و نوآوری در بخشهای مختلف موجب بهبود فرایندها و تغییرهای اقتصادی شده است. افزایش نوآوری، توسعه کارآفرینی، اشتغالزایی، بهبود رفاه عمومی، توسعه بخش خصوصی، از نتایج و ابعاد توسعه اقتصاد دیجیتال است و لیکن این جریان علاوه بر آثار مثبت در برگیرنده مخاطراتی است که...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، غرفه این پژوهشگاه برابر ارزیابی میدانی انجام شده در نمایشگاه پژوهش ، فناوری و فن بازار با کسب امتیاز عالی به عنوان غرفه برتر انتخاب شد.

بنابرابن گزارش ، این انتخاب با اهدای یک لوح تقدیربا امضای دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و دبیر اجرایی نمایشگاه، خطاب به دکتر محمد خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات همراه بود. متن لوح تقدیر بدین شرح است:

جناب آقای دکتر محمد خوانساری

رئیس محترم پژوهشگاه ارتباطات و فناوری...